دسته بندی نشده

پای مصنوعی دست دوم

بطور کلی برای تهیه پای مصنوعی پروتزیست موظف است که از قطعات نو و آکبند برای ساخت پروتز استفاده نماید. چرا که در این حالت از اصولی بودن و کارکرد صحیح قطعات بکاررفته اطمینان حاصل می شود و تنها در مواردی قطعات دست دوم برای فرد استفاده می شود که خود فرد قطعات مورد استفاده را بصورت دست دوم از محل دیگری تهیه کرده باشد و یا قطعات از قبل (از پروتز قبلی) داشته باشد.

بصورت اصولی بهتر است از قطعات نو برای ساخت پروتز پا استفاده شود و اگر قطعات پروتزی دست دوم باشند، عملکرد قطعات ممکن است دچار مشکل شده باشد و در حین استفاده از پروتز ممکن است باعث اختلال در روند یادگیری و استفاده از پروتز شود.

 

همانطور که قبلا اشاره شد، پای مصنوعی بصورت کلی از بخش های مختلفی مانند سوکت پروتزی، مفصل زانو، پنجه پروتزی و دیگر اتصالات تشکیل شده است.

سوکت پروتز مهم ترین و اصلی ترین بخش در یک پروتز است و موفقیت در استفاده از پروتز ارتباط مستقیمی با کیفیت و طراحی مناسب و اصولی این بخش دارد. به همین دلیل سوکت پروتز در پای مصنوعی  برای هر فرد بصورت اختصاصی و با توجه به شرایط استامپ طراحی و ساخته می شود. بنابراین سوکت پروتزی بصورت دست دوم وجود ندارد. چراکه سوکت پروتز با قالبگیری از استامپ هر شخص و شرایط خاص آن طراحی و ساخته می شود.

همچنین برخی از قطعات بکار رفته در ساخت پروتز مانند لاینرهای پروتز بصورت مصرفی هستند و به دلیل تماس مستقیم با پوست استامپ امکان استفاده بصورت دست دوم وجود ندارد چرا که از نظر بهداشتی اصولی نبوده و احتمال انتقال بیماری های پوستی و ایجاد حساسیت بسیار بالا است و ضروری است که این قطعات بصورت نو تهیه شود.

در مورد بخش های دیگر مانند مفصل زانو، پنجه پروتزی و اتصالات مورد استفاده در ساخت پروتز، استفاده از قطعات دست دوم بطور کلی توصیه نمی شود مگر در شرایطی که از صحت عملکرد و سالم بودن قطعه اطمینان حاصل شود.

متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی نامساعد در کشورمان و عدم پوشش هزینه های پروتز توسط بیمه، بعضی از افراد قطع عضو به ناچار برای کاهش هزینه های بالای ساخت پروتز، به فکر استفاده از قطعات دست دوم هستند درحالیکه این تفکر نادرست است و افراد می توانند برای کاهش هزینه ها از قطعات نو با قیمت مناسب تر استفاده کنند

ما در خانه پروتز با توجه به تجربه بالا در استفاده و تامین قطعات پروتزی از برندهای مختلف، دامنه ی وسیعی از قطعات و اتصالات مورد نیاز را برای مراجعین عزیز در دسترس قرار داده و با مشاوره دقیق با توجه به نیازهای فرد، مناسب ترین قطعات با رنج قیمتی مناسب را پیشنهاد می دهیم.

بدین ترتیب مراجعین عزیز می توانند با حداقل هزینه مناسب ترین و کارآمدترین پروتز را که جوابگوی نیازهایشان باشد، دریافت کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “پای مصنوعی دست دوم

 1. علی اکبر زاهدی گفت:

  میخواستم یکی از قطعات پروتزم رو تعویض کنم اون قطعه رو به عنوان دست دوم از من خریداری میکنید؟ زانوی پروتزم هست.

  1. prostheticshome گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   برای تعویض قطعات پروتز پا لطفا عکس و مشخصات رو از طریق لینک واتس اپ ارسال کنید تا راهنمایی کامل خدمت شما ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *