پروتز پا

پای مصنوعی برای کودکان

در مبحث ساخت پروتز برای کودکان چندین نکته حائز اهمیت می باشد که متخصصین خانه پروتز با در نظر گرفتن همه موارد بهترین و کارآمدترین پروتز را برای کودکان تجویز می کنند.

 

کودکان ممکن است به دلایل مختلفی دچار قطع عضو شوند، عمده قطع عضو هایی که در کودکان وجود دارد از بدو تولد می باشند و کودک ممکن است بدون یک عضو کامل به دنیا بیاید و یا شکل گیری عضو کودک به گونه ای باشد که کارامد نبوده و به واسطه آن جراحی قطع عضو صورت گیرد علت شایع دیگری که ممکن است باعث قطع عضو در کودکان شود تروما می باشد که شامل آسیب هایی است که در اثر موارد مختلفی مانند تصادف و یا وارد شدن ضربه های شدید می باشد. در برخی موارد نیز کودکان ممکن است به علت بیماری هایی مانند عفونت و یا تومور مجبور به قطع عضو شوند.

نکات مهم برای ساخت پای مصنوعی کودکان

در ساخت پروتز پا برای کودکان نیاز است که به مسئله ی رشد کودک توجه داشت و در حد امکان از قطعات و سوکت هایی استفاده کرد که قابل تنظیم باشند. خوشبختانه شرکت های مختلفی اقدام به تولید قطعات پروتز های کودکان کرده اند که اکثر انها قابل تنظیم بوده و فرد می تواند در طول دوره رشد خود به مدت طولانی تری از پروتز استفاده نماید. مسئله دیگری که در ساخت پای مصنوعی کودکان نیازمند توجه وِیژه می باشد بررسی دوره ای و منظم پروتز همگام با رشد کودک است و اگر به این مسئله توجه نشود ممکن است سبب بدشکلی های ستون فقرات و یا فشار بیش از حد به استامپ کودک و مختل کردن رشد استامپ و همچنین اختلال در راه رفتن کودک شود. در ساخت پروتز برای کودکان نیاز به صرف دقت و زمان کافی می باشد چرا که کودک اولین گام های خود را با پروتز آغاز می کند و به همین دلیل مناسب بودن و کارامد بودن پروتز برای شروع راه رفتن مناسب و صحیح ضروری است. و در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است الگوی نادرست راه رفتن در ذهن کودک شکل بگیرد که تغییر این الگوی نادرست بسیار دشوار بوده و اصلاح آن بسیار زمان بر است.

چه زمانی برای دریافت پروتز پا کودکان مناسب است؟

زمان مناسب اقدام برای ساخت پروتز در نوزادان و کودکان باید متناسب با رشد کودک و کسب توانایی های کودک مثل نشستن مستقل، چهار دست و پا راه رفتن، ایستادن و غیره باشد و در هر مرحله نیاز به تغییرات راستا و طول در پروتز و در صورت نیاز تغییر پروتز می باشد معمولا تا رسیدن کودک به وزن 40 کیلوگرم، نیاز است که از قطعات مخصوص کودکان در ساخت پروتز استفاده شود و با افزایش سن و وزن کودک به بالاتر از 40 کیلوگرم می توان از قطعات پروتزی مناسب برای بزرگسالان در ساخت استفاده کرد و فرد می تواند به مدت طولانی تری از این قطعات پروتزی استفاده کند در صورت لزوم تنها برای تعویض سوکت اقدام کند.

قیمت پروتز پای کودکان چقدر است؟

هزینه ساخت پروتز پا برای کودکان با توجه به قطعات مورد استفاده در ساخت پروتز تعیین می شود اما بطور کلی به دلیل اینکه قطعات پروتزی مورد استفاده برای کودکان معمولا ساده هستند و پیچیدگی زیادی در آنها وجود ندارد هزینه کمتری نسبت به پروتز های دیگر دارند از طرفی به علت نیاز به تعویض دوره ای پروتز ممکن است از این جهت هزینه ی بیشتری نسبت به سایر پروتز های پا داشته باشد.

متخصصین ما در خانه پروتز اماده ارائه خدمات به شما مراجعین عزیز هستند. برای دریافت مشاوره اختصاصی ساخت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *