دسته بندی نشده

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه یک فرم مصنوعی سینه است که جایگزین تمام یا بخشی از سینه برداشته شده می شود.ممکن است فرد در اثر عوامل مختلفی مانند سرطان پستانو به دنبال ماسکتومی، آسیب به دنبال تصادف، مشکلات غدد لنفاوی و غیره مجبور به برداشتن کل یا بخشی از سینه شود.

پروتز سینه برای بازیابی ظاهری و ایجاد تقارن و همچنین محافظت از محل جراحی پروتز سینه استفاده می شود.

جنس پروتزهای سینه

معمولا بیشتر پروتزهای سینه از ژل سیلیکون نرم (که ضد حساسیت است) ساخته شده اند و به گونه ای ساخته شده اند که تا حد امکان به شکل طبیعی سینه نزدیک باشد. معمولا سطح بیرونی پروتز سینه نرم و صاف به نظر می رسد و ممکن است شامل یک طرح کلی نوک پستان هم باشد.

وزن پروتزهای سینه

پروتزهای سیلیکونی در وزن های مختلفی تولید می شوند. مناسب ترین وزن بستگی به سنگینی سینه مقابل دارد. در صورتیکه هر دو سینه برداشته شده باشد، فرد می تواند وزنی را که راحتی بیشتری با آن دارد انتخاب کند. در صورتیکه ماستکتومی تکی انجام شده باشد، پروتز تمام وزن ممکن است احساس تعادل بیشتری برای فرد ایجاد کند زیرا با وزن سینه سالم مطابقت دارد.

انواع پروتز های سینه

پروتز سینه آماده (پیش ساخته)

پروتز های پیش ساخته در سایز های مختلف وجود دارند که با توجه به سایز سینه سمت سالم انتخاب می شوند درمواردی که هر دو سینه برداشته شده باشند، فرد می تواند سایز دلخواه را انتخاب کند.

پروتز سینه سفارشی

در مواردی که ظاهر یا اندازه سینه مقابل تقارن مناسبی با پروتز های پیش ساخته نداشته باشد و یا فرد تمایل به تقارن حداکثری پروتز سینه با سمت مقابل داشته باشد می توان از پروتز سینه سفارشی استفاده کرد که بصورت اختصاصی برای فرد ساخته می شود.

پروتز سینه صدفی

این پروتز های در مواردی استفاده می شوند کل بافت سینه برداشته نشده باشد و برای برقراری تناسب بین دو طرف استفاده می شود همچنین در مواردی که یکی از سینه ها کوچک تر باشد نیز می توان برای برقراری تناسب ظاهری از این پروتز ها استفاده کرد. در مواردی برای زنانی که جراحی بازسازی سینه را انجام داده اند که در آن تقارن حاصل نشده است.


اگر ایمپلنت در حال گسترش باشد (این یک نوع بازسازی سینه است که به مرور زمان اتفاق می افتد، بنابراین اندازه سینه به تدریج افزایش می یابد تا زمانی که اندازه ایمپلنت سینه شبیه به سینه باقی مانده شود)
** باید به این مسئله توجه داشت که پروتز های سینه بصورت خارج از بدن هستند و در زیر پوست قرار نمی گیرند. **

نحوه استفاده از پروتز های سینه

معمولا پروتز های سینه را در داخل سوتین قرار می دهند که می توان از سوتین های مخصوص پروتز سینه یا مدل های معمولی استفاده کرد. همچنین برخی از پروتز های سینه را می توان مستقیما روی پوست قرار داد. در این پروتز ها بخش پشتی پروتز از سیلیکون چسبناک ساخته می شود و به سطح پوست فرد می چسبد. این پروتز ها معمولا برای افرادی فعالیت بدنی بالایی دارند مناسب تر هستند.

اشکال پروتز سینه

متقارن

پروتزهای سینه متقارن معمولاً به شکل بیضی یا مثلثی ساخته می شوند که می تواند در سمت چپ یا راست پوشیده شود.

قطره اشک

این پروتز ها اغلب برای خانم هایی مناسب است که سینه هایشان در ناحیه تحتانی و بیرونی پرتر و بالای نوک پستان کمتر است. همچنین در سمت راست یا چپ پوشیده می شود.

نامتقارن

این پروتزها معمولاً برای خانم هایی که بافت بیشتری از سینه آنها برداشته شده، مناسب تر است، زیرا دارای اکستنشن هایی هستند که زیر بازو یا بالای سینه قرار می گیرند. با این حال، افرادی که جراحی گسترده ای نداشته اند نیز می توانند از آنها استفاده کنند. این نوع پروتزها به طور خاص برای سمت چپ یا راست طراحی می شوند.

قیمت پروتز سینه

قیمت هر پروتز سینه بین 2 تا 8 میلیون تومان است. برای دریافت مشاوره تخصصی پروتز سینه می توانید با کارشناسان فروش خانه پروتز تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *